2014 İş Kur Başvuru Şartları

2014 İş Kur Başvuru Şartları

Günümüzde bir çok kişiye iş imkanı sağlayan ve bir çok kişiye mesleki bilgi edinmesini böylelikle bir çok kişinin de kendi işini yapabilmesi imkanını sağlayan İŞKUR kursları kayıtları hemen hemen bütün illerde belirli aralıklarda devam etmekte. Aynı zamanda İŞKUR bir çok kişiyi de kurs sonunda farklı pozisyonlarda yetiştirerek iş yerlerine, firmalara yerleştirmeye devam etmekte.

indir (13)

 Ancak bir çok şeyde olduğu gibi İŞKUR kurslarına katılmak için bazı kriterleri adayların yerine getiriyor olması gerekmektedir. Her şey den önce İŞKUR kurslarına katılabilmek için kaydınız olması gerekmektedir. Bunun dışında adayların işsiz olmaları, emekli olmamış olmaları, en az 18 en fazla 35 yaşında olmaları gerekmektedir. Bu şartları taşıyan adayların ayrıca İŞKUR meslek danışmanın uygun görme onayını da almaları gerekmektedir.

Bu şartları yerine getirecek olan adaylar kurs boyunca kurum tarafından günlük olarak 20 TL harç alacakları ancak mazeret dışında kurs devamsızlığının bulunmaması gerekmektedir.

  İŞKUR bu tür kursları aynı zamanda tahliyesi yakın olan ve iş bulma olasılığı düşük olacak bir çok hükümlü içinde vermektedir.

Kurslara adayların Türkiye de bulunan 81 vilayetten Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüklerine belirtilen şartları taşımaları ve İŞKUR onayı almaları halinde müracaat ederek kendinize bir iş imkanı yaratmaya başlayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir