Araştırmalara Göre Hayatınızı Kısaltan Şeyler Bunlar

Araştırmalara Göre Hayatınızı Kısaltan Şeyler Bunlar

Araştırmalara Göre Hayatınızı Kısaltan Şeyler Bunlar

– Alternet’in yaptığı araştırmaya göre maço erkekler daha rahat erkeklere göre yüzde 46 daha kısa yaşıyor.

– Discovery Health’in araştırmasına göre yüksek miktarda mikrodalgada ısınan patlamış mısır tüketmek akciğerlerinizde rahatsızlığa kapı araladığından hayat müddetini kısaltabiliyor.

– UK Daily Mail’in haberine göre büyük göğüslere sahip bir kadın normal ölçülerde göğüsleri olan kadınlara mukayese et 5 sene daha kısa yaşıyor.

– WebMD’nin araştırmasına göre, 55 yaşında emekli olanların sonraki 10 yıl içinde can vermesi 65 yaşında emekli olanlara mukayese et yüzde 89 daha ihtimalli.

– Cal Berkeley’in araştırmasına göre, diş ipi kullanmayan kişilerde kalp rahatsızlığı olması ihtimali artıyor bu da 6 yıl daha erken can vermenize yol açabiliyor.

– UK Daily Mail’in yaptığı araştırmaya göre, düzenli olarak uyku hapı kullananların, kullanmayanlara göre erken can verme rizikosu 4.6 kat fazla.

– The Guardian’ın haberine göre her gün 2 saat televizyon izlemek hayatınızdan 1.4 sene eksiltebiliyor.

– Hubpages and CBS News’in haberine göre, Kaliforniya Üniversitesi’nin 1 milyon insan üzerinde yaptığı 6 senelik araştırma, günde 8 saat uyuyanların 6 veya 7 saat uyuyanlara mukayese et daha erken can verdiklerini ortaya koydu.

– The American Journal of Preventative Medicine’in araştırmasına göre, gündelik işlerinizin müddeti uzadıkça hayatınız kısalıyor.

– NBC Washington’ın haberine göre, her gün 100 gramdan fazla kırmızı et tüketenler tüketmeyenlere göre erken can vermeye yüzde 30 daha yatkın.

Erol Zengin

2014

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir