Eskişehirdeki Tefeciler

Tefecilik nedir, kimler tefecilik yaparlar? Tefecilik, yapmak öncelikli olarak yasal değildir. Bunun yasalara aykırı olmasının en önemli nedeni, haksız kazanç elde edilmesidir. Bu kişiler, başkalarına borç para vererek, bu borçları akıl almaz faiz oranları ile, geri alıyorlar. Üstelik bu borçları tahsil etmek için senet imzalatılıyor. Bilindiği gibi senetler yasal evraklardır ve bu evrakları imzaladığınız takdirde, yasalar karşısında borcunuzun günü geldiğinde ödeme zorunluluğunuz vardır. Bu kişiler borçlarını ödemediğiniz takdirde, evinize, işinize ve hatta maaşınıza bile haciz gönderebilirler. Eskişehirdeki tefeciler bu sebeple pek çok kişinin zor durumda kalmasına neden olmuştur.

 

Bankalar kredi vermiyor acil para lazım gibi bir durumla karşı karşıya kaldığınızda ise ilk akıllara gelen maalesef ki tefeciler oluyor. Tefeciler ile anlaşmadan önce, bankadan kredi alma yollarını zorlayabilirsiniz. Örneğin kredi notunuzun düşüklüğü sebebiyle kredi alamıyorsanız, öncelikli olarak komisyonla kredi verenler ile görüşmeyi düşünebilirsiniz. Bu kişiler sizlere kredi vermezler ya da faizle aldığınız krediyi bu kişilere ödemezsiniz. Bunun yerine, bankalardan sorunlu kredilerinizin çıkması için yardımcı olurlar.

 

Tefeciler ile çalışmak çok güvenli değildir. Bu yüzden de, gerçekten sağlık gibi bir sorun ile karşı karşıya değilseniz, bu kişiler ile çalışmamalısınız. Sağlık gibi bir sıkıntı olduğunda da yine destek alabileceğiniz pek çok hayır sever bulabilirsiniz. Tüm bunlara rağmen tefeciler ile çalışmak isterseniz, senet nasıl yazılır ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmayı ihmal etmeyin.

 

Kaynak: http://www.tefeci.net/tefeci-kredileri/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir