Evde Fason İşler Yapmak İstiyorum

Kapitalist ekonominin sonucu olarak, tüketici toplumu olduğumuzdan artık evlerimiz bir kişinin çalışmasıyla dönmemektedir. Ev halkı ya hep beraber çalışıyor ya da evde ikinci bir iş fason olarak yapılıyor. Evde yapılan fason işlerin başında tekstil sektörünün işleri gelmektedir. Konfeksiyon dikiminden çıkan malların el işçiliği temizlikleri, fantastik düğme dikimleri, malların teğel işleri, aksesuar dikimleri gibi geniş bir yelpaze de tekstil işleri yapılmaktadır.

evde fason iş yapmak istiyorum

Genelde bu işler grubu olan bir kişi tarafından organize edilmektedir. Evlerde yapılan bu fason işler iyi bir gelir kapısı da olabilmektedir. İnternette ya da gazete ilanlarında bu tür evler arayan ilanlar gün geçtikçe çoğalmaktadır.

Evlere verilen boncuk işleri büyük bir sektör olma yolundadır. Tekstilden başka; çerçeve montajı, çek çek lastiklerinin montajı, camsil plastiklerinin montajı, çorap paketlemeleri gibi bir sürü iş artık evlere fason olarak verilmektedir. Evlere fason iş verenlerin, işi alanların güvenliğinden emin olmaları önemlidir. O yüzden de bu tür firmalar tanıdıkları, etrafında grup kurmuş bildik insanlarla çalışmaya dikkat ederler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir