Goldentowns Yeni Başlayanlar için İpuçları

Goldentowns Yeni Başlayanlar için İpuçları

İnternetten oyun oynayarak para kazanma sistemlerinden biri olan goldentowns oyunun dan sizlere daha önceden bahsetmiştim. Goldentowns nedir ? >>  

Kısaca goldentowns oyun oyna para kazan sisteminde amacımız köyümüzü geliştirip, altın madeni kurmak. Daha sonra altın madeninden kazandığımız altınları paraya çevirmek. Fakat altın madeni kurmadan önce biraz gelişmek şart. Eğer oyuna başladıktan bir kaç gün sonra altın madeni kurarsanız, altın üretilirken tüm ham maddelere gereklilik duyduğu için şehrinizi geliştiremezsiniz.

goldentowns rehberGoldentowns oyununda taktik gerçekten çok önemli bir unsur. Özellikle şehir düzeni ve bina geliştirme sıralamaları çok önemli. Gereksiz binalardan uzak durmanız gerekiyor. Oyuna ilk başladığımda altın madenine odaklanıp bi an önce para kazanma isteğimden dolayı yeterince gelişemedim. Hatta gelişemeyip sürekli işçi çıkarmaktan dolayı bi ara oyunu bile bıraktım.

Belli bir süre oyunu oynamadıktan sonra tekrar girdiğimde şehir düzenimi değiştirmeye karar verdim. Bunun doğrultusunda 3. seviye firehall bile yıktım. O zamanlar 3. seviye bina yıkmak oldukça değerli bir bina yıkıyorum gibi gözüküyordu gözüme :)) Daha sonradan uyguladığım taktik işe yaradı ve şuan şehrimin görüntüsü aşağıda ki gibidir;


Goldentowns İpuçları ve Taktikler

– Oyunun başlarında wood, iron, stone, vegetable, meat ve clay gibi üretim binalarını geliştirmek gerekiyor. Üretim binalarını ve ya herhangi bir binayı geliştirmek için City Hall ile bağlantılı yolları geliştirmelisiniz. İlk olarak vegatables tarafında ki yolları geliştirin.

– Oyunun başlarında en çok wood, stone, meat ve vegetables ‘a ihtiyacımız olacak. Üretim binalarını geliştirirken ilk olarak belirttiğim ham maddelere odaklanarak gelişin.
        
 – Üretim binaları geliştikçe daha fazla işçi gücü isteyeceğinden City Hall‘den unskilled worker çıkarıp, geliştirdiğiniz binaya işçi olarak atamalısınız. Üretim binalarını 2. seviye yaptıktan sonra evlere geçiyoruz.

Population değeriniz %100 olduğunda ve ya olmadan önce City Hall ile ev arasında bulunan yolları geliştirip evlerin seviyesini yükseltmeye başlamalısınız.
 
goldentowns buildings    – Evleri 2. seviye‘ye yükseltmek için Market‘in etki alanına girmesi gerekiyor. Bunun içinde resimde gördüğünüz yere ya da evleri etki alanına alacak şekilde market kurun. Market kurduktan sonra etki alanında ki bütün evleri seviye 2 ye geliştirin.
    – Evler geliştikçe Happiness değeriniz yükselir ve Population oranınız artar. Mutluluğun artması işçilerin yaşam süresini uzatır. Şehirde ki nüfus artmaya başladığında daha çok bina kurup daha çabuk gelişirsiniz.

Market etkisinde ki evler seviye 2 olduktan sonra geliştireceğimiz üretim binaları için öncelikle City Hall ile bağlantılı 3. seviye yollar yapıyoruz. İlk olarak vegatables bölgesine doğru yolları yükseltin. Wood, stone, meat ve vegatables gibi ham maddeleri seviye 3 ‘e iron ve clay‘ı seviye 2 ye yükseltiyoruz.

goldentowns buildings– Ardından City Hall ile Market arasında olan yolları seviye 3‘e yükseltiyoruz ve marketin yan tarafına Police Station kuruyoruz.

– Police Station etkisinde olan evleri 3. seviye‘ye yükseltiyoruz.
Marketi seviye 2‘ye yükselterek marketin etki alanını büyütüyoruz. Marketin etki alanına giren evlerin seviyesini yükseltiyoruz.
         
goldentowns buildingsPolice Station‘a unskilled worker atanamadığı için öncelikle School inşa ediyoruz. School inşa edildikten sonra Polis eğitiyoruz ve Police Station‘a eğitilen polisi atıyoruz.

Üretim binalarını yükseltmek için yolları seviye 4 yapıyoruz. İlk olarak her zaman ki gibi vegatables tarafında ki yolları yükseltin. Yolları geliştirdikten sonra  wood, stone, meat ve vegatables gibi ham maddeleri seviye 4 ‘e iron ve clay‘ı seviye 3 ye yükseltiyoruz.

goldentowns buildingsEvleri seviye 4‘e yükseltmek için evlere City Hall ile bağlantılı yolları seviye 4‘e yükseltiyoruz. Yollar seviye 4 olduktan sonra Marketin diğer yanına Firehall kuruyoruz ve Firehall etkisinde ki evleri seviye 4 yapıyoruz.
 
 – Seviyesi düşük kalan evler için School‘dan polis eğitimi yapıyoruz. Polis eğitildikten sonra Police Station seviye 2 yaparak etki alanını genişletiyoruz ve etki alanına giren evleri geliştiriyoruz.
 – Firehall seviye 2 yapmak için School‘dan Fireman eğitiyoruz.Firehall seviye 2  olduktan sonra etki alanına giren evleri seviye 4‘e yükseltiyoruz.

Goldentowns’ta en iyi gelişim bu şekilde oluyor. Gelişim mantığını anlamışsınızdır bundan sonrasında aynı şekilde üretim binalarını seviye 5 yapıp evleri geliştirmeye devam ediyoruz. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra altın madeni kurup para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir