KYK Burs Başvuruları 9 Kasım

KYK Burs Başvuruları 9 Kasım

Öğrencilerin merakla beklediği kyk burs başvuruları 9 kasım‘a kadar devam ediyor. Şuanda başvurular başladı ve 9 Kasım’a kadar başvuru yapabilirsiniz. Yüzbinlerce öğrenciye burs ve kredi veren Kredi ve Yurtlar kurumu, her yıl öğrencilere destek veriyor. Özellikle ihtiyaç sahiplerine 2 yıl sonra geri ödemek şartı ile geri ödemeli kredi veriyor. Eğer siz de burs veya kredi almak istiyorsanız başvuru tarihinden önce burs ve kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir. Peki, başvuru yapmak için ne yapmak gerekiyor?

Eğer şehit veya gazi çocuğu iseniz ilgili kurumdan belge almanız gerekiyor. Ayrıca, eğer engelli iseniz sağlık kurulu raporu dışında %40 ve üstü engeliniz olduğuna dair belge de almanız gerekiyor. Anneniz veya babanız ölmüş ise, lise ve dengi öğreniminizi Darüşşafaka lisesinde tamamladıysanız, Milli Sporcu Belgesine sahipseniz, Terörle mücadeleden dolayı köyleri boşaltılan Üniversite çağındaki bir öğrenciyseniz veya bu sebeple ailnizi kaybettiyseniz öncelikli öğrenci olarak Burs alma imkanına sahipsiniz.

Kyk Burs başvuruları 9 Kasım‘da sona eriyor. Bu tarihten önce başvurularınızı kyk.gov.tr sitesinden yapabilirsiniz. Başvuru esnasında bilgilerinizin kesinlikle doğru olması gerekmektedir. Bilgilerinizin doğru olmadığı tespit edildiği anda çıkmış dahi olsa burs veya krediniz iptal edilecektir. Ayrıca, başvuru yaparken hatasız, eksiksiz ve doğru beyanda bulunmaya dikkat ediniz. Çünkü en küçük bir hata başvurunuzu iptal edecektir. Eğer başvuru esnasında eksik ve yanlış yazdığınızı düşündüğünüz bir bilgi varsa başvuru bitimi tarihine kadar düzenleme yapabilirsiniz.

Erol Zengin

2014

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir