KYK BURS BAŞVURUSU

KYK yurt içinde ve dışında yükseköğrenim gören ihtiyaç duyan ve başarılı olan öğrencilere karşılıksız burs imkanı sağmakta. Bursun amacı öğrenim sürecinde öğrencilerin gelişimini desteklemek, öğrenimlerine katkıda bulunmaktır. Yurt içi ve dışında öğrenim görmelerine göre değişecek şartları kurumun sitesinde yer almakta birlikte öğrencinin bu şartları belgeleyememesi durumunda ilgili burs iptal edilecektir.

KYK BURS BAŞVURUSU TARİHİ

Öğrenim sürelerini normal süreçte tamamlayamayan öğrenciler için yurt imkanı sunulmakta ancak burs alma hakları bulunmamaktadır. Burs başvuruları www.kyk.gov.tr adresindenden yapıalacak olup, 28 Ağustos(dahil) tarihinde son bulacaktır.

KYK başvurularını tek bir başlık altında KYK yurt başvurusu, burs-katkı kredisi açmaktadır. Bu durumda sadece burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrenciler yurt seçeneğini istemiyorum olarak seçmelidirler. Bu durum halihazırda bir yurtta kalmakta olan öğrencilerin yurtta artık kalmak istememeleri olarak değerlendirilmez ve yurt olanaklarını olumsuz etkilemez.

KYK Burs başvurusu ile ilgili şartları sağlayan öğrenciler başvurularını yaptıktan sonra sonuçlarını kurumun resmi sitesinden takip edebilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir