KYK Kredisi Ne Zaman Kesilir?

KYK Kredisi Ne Zaman Kesilir?


Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan kredi alarak öğretim yapan ya da yapacak olan öğrencilerin bu kredinin hangi durumlarda kesileceğini bilmesi gerekir. Öğrenci bunları bilirse uzun süre kredi almaya devam eder. Kyk kredisi öğrencinin öğrenim gördüğü kurumdan çıkması, ayrılması ya da geçici süreyle uzaklaştırılması durumunda, eğitimden vazgeçme, izin alma ya da kayıtını dondurma gibi durumlarda, herhangi sağlık sebebi sonucu kuruma devam edememesi durumunda, okulunda bir yıldan fazla başarısız olması veya öğretime bir yıl ara vermesi sebebiyle, öğretim yaptığı kurumun kapatılması sebebiyle, kaldığı kurum yurdundan süresiz ceza alması durumunda, asgari ücret alacak kadar sürekli gelir elde ederek çalışması durumunda, kesinleşmiş hükümle mahkum olması durumunda öğrencilerin başvuru sonucu almaya hak kazandığı öğrenim ve katkı kredisi kesilmektedir.

Öğrenci bu kurallara dikkat ederek ve kyk kredi kesintilerinin neler olduğunu öğrenip, bilerek ve bunları doğru bir şekilde uygulayarak kesintisiz bir şekilde kredisini almaya devam eder, bu kurallara uymadığı tek bir durumda dahi kyk kredisi Kredi Yurtlar Kurumu tarafından hemen kesilebilir.

Kaynak: kyk portal2015

En son yayınladığımız Bülbül Hoca Mustafa Sakarya başlıklı yazımızda aydın söke bülbül hoca, bülbül hoca ve mustafa sakarya bülbül hoca söke hakkında güncel bilgi içermektedir.

Benzer yazılar

Previous post
Next post


Submit your comment

Your name is required

Web sitemizle alakalı görüş öneri ve taleplerinizi- icerikkontroltalebi@gmail.com -a iletiniz