Lisans Mezunlarının Düşük Puanla Atanabileceği Kadrolar

Lisans Mezunlarının Düşük Puanla Atanabileceği Kadrolar

Lisans Mezunlarının Düşük Puanla Atanabileceği Kadrolar

Binlerce lisans mezunu memur adayı başlayacak kpss tercihlerinde, düşük puanla atanıp atanamayacaklarıni merak ediyor

Memur adayları için düşük puan ile alım yapan kurumların listesini çıkartık. Lisans mezunu memur adayları için düşük puan alıp da atanabileceğiniz kurumlar bulunmaktadır. Sizler için bu kurumları,gerektirdiği şartlar ile birlikte araştırdık. Bu makalemizde sadece lisans mezunları için olan yerleri inceledik.

İşte düşük puanla atanabileceğiniz kadrolar ve bölümler:

1- Sağlık sektörü

Hemşireler, sağlık memurları, ebeler, veteriner hekimler, çocuk gelişimcileri(lisans) düşük puanlarla memur olarak atanmaktadırlar. Bu bölümlerde atama puanları 60 altına düşmektedir.

2- Kütüphanecilik

Mezunlarından “Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programından mezun olmak.” şartı aranır.

Bu bölümde atamalar 70’e kadar düşmektedir. Bazı şehirlere tercih bile yapılmadığından kadroları boş kalmıştır.

3-Diyetisyen:

Bu bölümde de açık bir hayli fazladır. 57 puan ile atamaların olduğu bu bölümde, boş kalan kadrolar da mevcuttur. Diyetisyen olarak atanmak için “Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun olmak” şartını sağlamanız gerekir.

4-Sosyal Çalışmacı:

Mezun sayısı az ama ihtiyacı fazla olan bölümlerden birisidir. 70 altı puanla gidilecek birçok kurum ve şehir bulunmaktadır.

Mezunlarından “Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler lisans programlarından birinden mezun olmak” şartı aranır.

5-Mühendis(Bitkisel Üretim)

Bazı mühendis kadrolarına farklı bölümlerden atamalar olmaktadır. Gıda ve Tarım Bakanlığının alımlarında puanlar 75 civarlarına düşmüştür. Mezunlarından “Bitkisel Üretim, Bahçe Bitkileri, Bitki Koruma, Tarla Bitkileri, Toprak, Bahçe ve Tarla Bitkileri lisans programlarından birinden mezun olmak” şartı aranır.

6-Psikolog

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı alımlarında 70’e kadar puanları düşmüştü psikolog puanları. Tercih edeceklerin “Psikoloji lisans programından mezun olmak” şartını taşıması gerekmektedir.

7-Restoratör

Kpss’nin belki de en efsane atamalarından birine imza atmış bir bölümdür. 38 puanla ataması olmuştur. Tercih edeceklerden “Restorasyon lisans ya da Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım lisans programlarından birinden mezun olmak” şartı aranır.

8-Memur(Halkla ilişkiler)

“Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisans programlarının birinden mezun olmak.” şartını taşıyan adaylar da 80 altında puanlarla atanabilmektedirler.

Tercih dönemlerinde yeni kadrolar açıldıkça değişik bölümlere de şans doğmaktadır. İhtiyaca göre puanlar da doğal olarak değişmektedir. Puanı düşük adaylar, bunlar dışında açıktan atamalarla şansını deneyebilirler. Özellikle Adalet Bakanlığının açıktan alımlarında puandan çok mülakat performansı öne çıktığı için düşük puanla atanma şansınız daha fazladır.

Tüm adaylara tercih ve atanma yolunda başarılar dileriz…

Kaynak: memuruz.net

2014

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir