Nafaka Artırım Davası Dilekçe Örneği

Nafaka Artırım Davası Dilekçe Örneği


Nafaka artırım davası dilekçe örneği aşağıdaki yazımızda anlatılacaktır. Bir kimsenin bakmakla yükümlü olduğu kişilere mahkeme tarafından bağlanan aylığa nafaka denir. Nafaka, ailenin dolayısıyla toplumun korunması için konulmuş bir önlemdir. Nafaka, boşanma davasından bağımsız olarak ve boşanma davasından sonra talep edilebilir. Müşterek çocuklar, altsoy, üstsoy ve kardeşler için de nafaka talep edilebilir. Mahkeme tarafından belirtilen nafakanın az bulunması halinde nafaka artırmak için dilekçe ile mahkemeye başvurulur.

Genelde bu evraklar, resmi evrak olduğundan, dilekçeleri avukatlar yazmalıdır. Yazım hatalı dilekçeleri, mahkemeler kabul etmeyebilir. Bu nafaka artırımı dilekçesini mahkemeye verirken, isteğimizi destekleyen delilleri de, tarafların mali ve ekonomik durum araştırmasını da ek olarak mahkemeye sunmamız gerekmektedir.

Nafaka artırımını destekleyen tanıkları da mahkemeye sunmamız gerekmektedir. İnternetteki dilekçe örnekleri, örnek olması amacıyla konulmuştur. Her olay benzersizdir ve bu nedenle dilekçelerde yer alanlardan daha farklı haklarınız ve talepleriniz olabilir. Bu nedenle dilekçeleri yazmadan önce avukat yardımı alın, arzuhalcilere ve dilekçecilere aldanmayın.

Nafaka artırımı dilekçesi Aile Mahkemeleri’ ne verilmektedir.2015

En son yayınladığımız Bana Acil Para Lazım başlıklı yazımızda Acil, Bana ve Lazım hakkında güncel bilgi içermektedir.

Benzer yazılar

Previous post
Next post


Submit your comment

Your name is required

Web sitemizle alakalı görüş öneri ve taleplerinizi- icerikkontroltalebi@gmail.com -a iletiniz