Suriyeli Kadınların Özellikleri

Suriyeli kadınlar ile evlilik ya da arkadaşlık fikrinin gün geçtikçe arttığı ülkemizde Suriyeli kadınlar hakkında bilgi almak isteyen insanlar da artmıştır. Bu nedenle birçok platformda bu konu hakkında çeşitli sorular mevcuttur. Bunların birçoğuna cevap vereceğini düşünerek, Suriyeli kadınların bilinen özelliklerini sizler için derledik.

Suriyeli Kadınların Özellikleri

  • İlk olarak bilmeniz gereken en önemli nokta, sosyal yaşayışlarıdır. Suriyeli kadınlardan fazla sosyal olmalarını beklememek gerekir. Çünkü ülkelerinde de bu sosyallik bir kültür haline gelmediği için, sıkça rastlanmaz. Bu nedenle Türkiye’de de sosyal hayata çok fazla karışmazlar.
  • Suriyeli kadınlar hava karardıktan sonra dışarıda olmaktan hoşlanmazlar. Bu nedenle görüşmelerini ya da randevularını her zaman gündüz saatlerine alırlar.
  • Suriyeli kadınlar için gün sabahın en erken saatlerinden başlar ve akşam da erkenden son bulur. Yani düzenli denilebilecek bir yaşayış tarzları vardır.
  • Ülkelerinde alıştıkları bir yaşam tarzı vardır. Ve büyük oranda bunu burada da devam ettirmeye çalışırlar.

Ev işlerinde becerilidirler. Çünkü küçük yaşlardan itibaren en çok bu konuda eğitilirler ve ev hayatı hakkında titizlik söz konusudur.

  • Suriyeli kadınlar dışarı çok fazla çıkmazlar. Hayatları genellikle eşleri ile birlikte geçer. Ve yalnızca eşleri için süslenirler. Bunun sebebi de gün boyunca yorulmuş olan eşlerini, memnun etmek ve gözlerine güzel görünmektir.
  • Dini hayatları ve ibadetleri onlar için oldukça önemlidir. Fakat dini yaşayış tarzımız arasında ülkesel ölçekte bir fark vardır. Bu nedenle benzer olarak düşünmemek gerekir.
  • Suriyeli kadınlar çok konuşkan değillerdir. Genellikle sessiz kalmayı tercih ederler.
  • Suriye’de akraba ziyaretleri ve misafirlikler değerli ve önemlidir. Bu nedenle olabildiği kadarıyla burada da bu gelenek sürdürülmeye çalışılır.
  • Suriyeli kadınların boy ortalamaları da çok düşük değildir. Ortalama bir oran olduğu söylenebilir.

Suriyeli kadınlarda en nihayetinde birer kadın oldukları için, her özelliği bilinemez. Ve bunu anlatmakta çok kolay olmaz. Yukarıda bahsettiğimiz özellikler birer genellemedir ve her kadında bu durumun böyle olacağı anlamına gelmez. Çünkü her insan hangi ülkeden olursa olsun farklı özelliklere, fikirlere, isteklere, düşüncelere ve yaşayışlara sahiptir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir