Urfalıyam Ezelden Hangi Kanalda Saat Kaçta ve Oyuncuları

Urfalıyam Ezelden Hangi Kanalda Saat Kaçta ve Oyuncuları

Urfalıyam Ezelden Hangi Kanalda Saat Kaçta ve Oyuncuları

Kanal D de yayınlanan Urfalıyam Ezelden dizisi yeni bölümü hangi gün yayınlanıyor. Urfalıyam Ezelden son bölümü ne zaman başlıyor. Urfalıyam Ezelden dizisinin oyuncu kadrosu isimler nelerdir, hangi karakter kim.

Mehmet Bozoğlu nam-ı diğer Yanık Memed; beş oğlu ile beraber Urfa sıra gecelerinin önde gelenlerindendir. Büyük Oğlu Halil, Adanalı Duran Ağa’nın kızı Selva’ya aşık olur.  Selva ve Halil sevdalarını bir ömür sürdürmek isterler. Memed, Duran Ağa’dan kızını ister. Koskoca Duran Ağa kızını çalgıcıya vermez. Halil, kardeşi Cemal’le Selva’yı kaçırır. İki gönül bir olunca samanlık seyran olur. Memed, Halil’in sevdasına inanır ve oğluna anlı şanlı bir düğün yapar. Duran Ağa’nın, oğlu Recep, Halil’i düğününde vurup öldürür.

Yanık Memed, Halil’den hamile olan Selva’yı, Cemal’le nikahlar. Duran Ağa ile kan davasının sürmesinden ve diğer oğullarını da bu davada kaybetmekten çekinip ailesi ile İstanbul’a göçer.  Doğan çocuğa rahmetli Halil’in adını verirler. Küçük Halil, babasını Cemal olarak bilir, Selva ve Cemal görünüşte karı kocadır. Ama Cemal abisinden emanet yengesine asla helali gözüyle bakmaz. Hayatını ailesine adamıştır. Urfa’dan göçtükten sonra, İstanbul Müzikçiler Çarşısında (İMÇ)  dükkan açan Memed, ailesi ile götürü usulü sıra geceleri düzenler, düğünlerde, özel gecelerde sahne alır, Sıra Gecesi geleneğini sazıyla sözüyle yaşatır.

Ailenin en büyüğü Zekiye Nene de İstanbul’da yaşayıp giderlerken birbirlerine tutunmalarına yardımcı olur. Hayat onlara ne kadar zulmederse etsin, Memed sazından sözünden asla vaz geçmez, neşesini, umudunu kaybetmez. Böylesi bir bahar günü, Cemal; sesi gibi billur yüzlü Ceylan’la tanışır. Ceylan zorda kalan ‘Yanık Memed’in Sıra Gecesi ekibine solist olarak katılır. Ceylan ve Cemal fırtınalı bir aşka tutulur. Cemal; bir yanda abisinin emaneti Selva, bir yanda gönlünü kaptırdığı Ceylan arasında savrulur durur.

Urfalıyam Ezelden

Urfalıyam Ezelden oyuncu kadrosu, hangi karakter kim;
– Cemal Bozoğlu (Bülent İnal),
– Mehmet Bozoğlu Nam-ı Diğer Yanık Memed (Settar Tanrıöğen),
– Selva Bozoğlu (Dolunay Soysert),
– Zekiye Nene (Meral Çetinkaya),
– Duran Ağa (Menderes Samancılar),
– Ceylan (Öykü Gürman),
– Kadir Bozoğlu (Cahit Gök),
– Selahattin Bozoğlu (Güven Murat Akpınar),
– Çetin (Uğur Güneş),
– Emine (Mine Teber),
– Kevser (Makbule Akbaş),
– Recep (Cansu Fırıncı),
– Halil (Kadim Yaşar).

Urfalıyam Ezelden dizisi Kanal D de yayınlanacak. Dizinin ilk bölümünün günü ve saati belli olduğunda konuya eklenecektir.

Erol Zengin

2014

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir