YÖK Sözleşmeli Personel Alımı.

YÖK Sözleşmeli Personel Alımı.

Yüksek Öğretim Kurumu sözleşmeli personel ve uzman alacağını açıkladı.

Sınava girecek olan adayların; 657  Devlet Memurları Kanununda belirtilen şartları taşıyor olması, 35 yaşından gün almamış olması, İngilizce, Arapça, Fransızca gibi yabancı dillerden KPDS  dil sınavında alınan puanla eş değerde olması, Uzmanlık için başvuruda bulunacak adayların; Hukuk Fakültesinden mezun olmuş ve avukatlık stajını yapmış olması şartları  taşıyor olması gerekmektedir.

Sınava başvuruda bulunacak adayların; başvuru formları, KPSS ve KPDS sınav sonuç belgeleri, erkek adayların askerlik ile ilgili durumlarını beyan eden belgeleri, Öğrenim belgelerinin onaylı fotokopisi ve www.yok.gov.tr adresinden başvuru yaparak çıktısı ile birlikte Yüksek Öğretim Kurumu Bilkent Ankara adresine şahsen yada son başvuru tarihine kadar ulaşacak şekilde posta ile gönderilmesi;  eksiz belge gönderilmesi halinde başvurular geçersiz sayılacaktır.

Personel alımı yazılı ve sözlü olarak yapılacak, yazılıda en yüksek puanları alanlar sözlü sınavına girebilecek. Adayların başvuruları sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunmaları halinde başvuruları iptal edilecektir.İptal işlemi aday kazanmış ve atanmış olması halinde dahi gerçeğe aykırı beyanda bulunanların atamaları da iptal edilecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir